Prezentace a materiál pro hru "uhádni melodii". Interaktivní hra "Hádej melodii"

Téma: interaktivní hra „Hádej melodii“

Cíl: rozvíjet zájem o předmět

úkoly:

    Rozvíjet u dětí lásku k hudbě a potřebu s ní komunikovat.

    Rozvíjejte hudební zájmy a vkus dětí.

    Rozvíjet duševní aktivitu studentů, vynalézavost, vynalézavost a vynalézavost.

Plánované výsledky:

    Předmět:

    Studenti jsou schopni vnímat hudbu a vyjádřit svůj postoj k hudebnímu dílu.

    Osobní:

    Vnímejte projev učitele (spolužáků), který není adresován přímo žákovi, vyjadřujte kladný postoj k procesu učení. Projevte zájem. Zhodnoťte vlastní vzdělávací aktivity, své úspěchy, samostatnost, iniciativu, zodpovědnost, důvody neúspěchů.

    Metapředmět:

    regulační- udržet cíl činnosti, dokud není dosaženo jejího výsledku. Naplánujte řešení učebního problému: vytvořte sekvenci nezbytných operací (algoritmy, akce).

    Sdělení- vnímat text s přihlédnutím k zadanému vzdělávacímu úkolu. Charakterizujte vlastnosti a atributy objektu, které jej zařazují do určité třídy (typu).

    Poznávací- vytvářet domněnky, diskutovat o problémových otázkách.

Vybavení: multimediální projektor, plátno, počítač, žetony, červené bankovky, zelené bankovky.

Didaktická struktura vyučovací hodiny

Během vyučování

Poznámka

Učitelské aktivity

Studentské aktivity

Organizace času

Čas: 1 min.

Ahoj hoši!

Dnes si zahrajeme interaktivní hru „Hádej melodii“. Jste připraveni začít?

Pozdrav od učitelů.

Určete svou úroveň připravenosti.

Přípravná fáze

Čas: 5 min.

Nejprve vám řeknu pravidla hry:

Dnes musíme určit nejpozornějšího posluchače, odborníka na dětské písničky. Hra se skládá ze čtyř kol. Vítězové (z 1., 2. a 3.) hrají ve čtvrtém. Před každou ze tří her se koná kvalifikační kolo - z přítomných jsou vybráni tři hráči. Po kvalifikačním kole začínají první hru tři hráči.

Hráč č. 1 si vybere téma:

"Z kreslených filmů"

„Z dětských filmů“

"O zvířatech"

"O přátelích"

“Nádherná školní léta”

a číslo melodie (každé téma má 9 melodií). Přednášející nejprve stiskne čtvereček s číslem melodie, kdy se barva změní na světle zelenou, klikne na ikonku melodie a zaznamená dobu přehrávání. Maximálně - 10 sekund. Kdo jako první ze tří hráčů uhodne melodii, zvedne kartu a přednášející stiskne tlačítko „stop“. Pokud je melodie uhodnuta správně, moderátor stiskne tlačítko „správně“ se zvukem potlesku. Název skladby se objeví pod číslem melodie (spouštěčem), musíte kliknout. Ve hře pokračuje ten, kdo uhodl melodii (může si vybrat libovolné téma a libovolné číslo melodie). Za každou uhodnutou melodii je vydán žeton noty. Do finále postupuje hráč s největším počtem žetonů bankovek.

2 (3) kvalifikační kola a 2 (3) hra probíhají stejným způsobem.

Ve finále hrají tři finalisté.

Vítěz hraje super hru (jsou povoleny 2 chyby). V superhře se moderátor střídavě kliká nejprve na čtvereček s číslem melodie a poté na ikonu melodie. Melodie hraje 10 sekund.

NA KAŽDÉHO HRÁČE V PRŮMĚRU 5 MELODIE. (super hra samostatně).

Poslouchejte pravidla hry.

Hlavní pódium

Čas: 29

A tak začínáme!

Zahrajte si interaktivní hru.

Doprovod: prezentace.

Shrnutí

Čas: 3 min.

Kdo je tedy náš nejpozornější posluchač, odborník na dětské písničky?

A tohle…

Gratuluji k vítězství ve hře.

Vítěz obdrží certifikát.

Odraz

Čas: 2 min.

Každý z vás má na stole dvě poznámky: červenou a zelenou.

Červená poznámka znamená, že se vám to nelíbilo a nezajímalo vás. Zelená poznámka – bavilo vás hraní.

Ukažte svůj postoj k lekci.

Jakou máš náladu?

Tady naše hra končí, díky za lekci! Uvidíme se znova!

Vyhodnoťte.

Noty jsou poskytovány předem na začátku lekce.

Scénář pro hudební festival „Guess the Melody“

Vedoucí: Dobré odpoledne, milí učitelé! Šťastnou dovolenou! Dnes si zahrajeme známou hru „Hádej melodii“. Budu s vámi po celou dobu programu, prakticky kopie Vladislava Pelshe - Maria Nazarenko. Budu potřebovat asistenta, který bude hrát roli sčítací komise. Nikolai Vladimirovič a já budeme sledovat, čí žárovka se rozsvítí jako první.

(distribuce týmu)

Pozdravme hudební fajnšmekry hlasitým potleskem!

Nyní je čas zahájit naši show! Hudební program „Hádej melodii“!

(Zní hudba „Hádej melodii“)

Vedoucí: Hra se skládá ze 4 kol.

Pojďme se seznámit s pravidly 1. kola: Prvního kola se účastní 3 týmy. Existují čtyři hudební kategorie s pěti melodiemi. Cenu každé melodie zjistíte až poté, co si ji vyberete. Melodie zní beze slov. Od hráčů se vyžaduje, aby si jako první zapamatovali, co je to melodie, rozsvítili lampu a odpověděli. Pokud je odpověď správná, body se připisují na účet týmu. Pokud hráč udělá chybu, dostane „pokutu“ – vynechá dvě melodie a je vyřazen ze hry. Další dva týmy se znovu snaží uhodnout tuto melodii. Prohlídka pokračuje, dokud nebude zahráno všech 20 melodií z prvního kola. Tak jdeme na to!

PRVNÍ PROHLÍDKA:

1 kategorie “Multi-dálkové”

1 - Jsem mořský muž

2 – Tanec káčátek

3 - Ursa Lullaby

4 – Chastushki Babok-Ezhek

5 – Říkají, že jsme byaki-buki

1 - Dvakrát dva jsou čtyři

2 – Když opustíme školní dvůr

3 - Učí ve škole

4 – Školní čas

5 - Toli tam stále bude

1 - Miluji tě k slzám

2 - Láska jako sen (Pugacheva)

3 – Baterie

4 – Můžu za to já?

5 – A miluji ženatého muže

1 – Mamutí píseň o mámě

2 - Ať je vždy slunce

3 - Mluv se mnou, mami

4 – Ach bože, mami, já se zblázním

5 – Máma Lyuba

Vedoucí: První kolo končí touto krásnou melodií. Pojďme ještě jednou podpořit odvážné a odvážné hráče prvního kola hlasitým potleskem!

Respektovaná účetní komora nyní vyhlásí výsledky.

DRUHÉ KOLO

Vedoucí: Pravidla druhého kola jsou stejná jako prvního, jen zde jsou úplně jiné body. Body získané ve druhém kole se přičítají k bodům prvního kola. Dva týmy s nejvyšším počtem bodů postupují do semifinále.

1. kategorie „Naši bratříčci“

1 – Člověk je přítel psa

2-33 krav

3 – Můj zajíček (Kirkorov)

4 – Byla jednou jedna černá kočka

5 – Je nám to jedno

1 – Ženy netančí

2 - exponát

3 - můj bože, jaký člověk

4 – vše pro vás Stas Michajlov

5- toastmaster

1 – žluté tulipány

2 – kytice bílých růží

3 – miliony milionů šarlatových růží

4 – levandule, levandule horská

5 – kopretiny se schovaly

1 – Pozor na auto

2 – Píseň mušketýrů

3 – Z filmu Láska a holubice

4 - Titanic

5 – Kdybych byl sultán

Vedoucí: Druhé kolo je u konce. Pojďme zatleskat účastníkům!

A čekáme na výsledky po druhém kole.

Vedoucí: Podle podmínek druhého kola je ze hry vyřazen tým s nejmenším počtem bodů. A tohle ______________________________

(oznámení hráčů, kteří opouštějí hru).

Děkujeme za skvělou hru s potleskem.

SEMIFINÁLE:

(Zní hudba „Hádej melodii“)

Vedoucí: Řeknu vám o pravidlech semifinále: Účastní se dva týmy. Semifinále je nabídkové řízení, které začíná účastníkem s nejvyšším počtem bodů. Dostanete nápovědu, o čem tato píseň je. Budete mít možnost uhodnout tuto melodii od 7 do 3 tónů. Hráč může kdykoli přestat „dražit“ a dát právo hádat melodii svému soupeři. Přihazování se také zastaví, pokud někdo řekne, že dokáže uhodnout melodii za minimální počet sekund. Poté musí účastník uhodnout melodii. Pokud odpoví správně, získává jeden bod. Pokud ne, získává bod soupeř. V tomto kole se skóre zvyšuje na 3 body. Do finále postupuje tým, který získá 3 body.

Tipy:

    Píseň o tom, co je každému člověku sladké a drahé (Tam, kde začíná vlast...)

    V této písni se ten, kdo hledá svou milovanou, otočí ke stromům?(Ptal jsem se topolu)

    Starý strom v této písni nejen klepe na okno, ale také vás zve na procházku?(javor)

    Píseň je o profesi, bez které bychom nedostali plat. (Účetní)

    Píseň o babiččiných kamarádech (Dvě veselé husy)
    Vedoucí: Semifinále je u konce. Ale bohužel jsme v této fázi nuceni rozloučit se s ___________________________

(výsledek toho, kdo byl vyřazen)

Jsme rádi, že jste byli na hře a ukázali vysokou hudební úroveň! Hlasitý potlesk zní ještě jednou speciálně pro vás!

FINÁLE:

(Zní hudba „Hádej melodii“)

Vedoucí: Dostali jsme se do finále. Gratulujeme týmu………………Již jste vítězové!

My vám ale dáváme možnost soutěžit o super cenu!

Nyní musíte uhodnout 7 melodií za 2 minuty. Připraveno. Účetní komora sleduje čas.

1 – Pokud je to na cestě dlouho (píseň Červené Karkulky)

2 – Ehm, jablko

3 – kdyby nebyla zima

4 – Unavené hračky spí

5 – Zase stojím sám

6 – ach mráz mráz

7 – řidič kamionu

Přednášející: - pokud vyhrajete: Dnes jsi dokázal, že jsi opravdový hudební fajnšmekr. Gratulujeme k vítězství v naší show. Tento bouřlivý potlesk je určen vám. A samozřejmě vaše zasloužená super cena!

- pokud prohrajete: Možná jste nevyhráli finále, ale stále jste vítězem hry Hádej, jak si naladit! Jste právem považováni za hudebního fajnšmekra!

- Tak jako tak: Gratulujeme finalistovi hudebního programu „Guess the Melody“! Děkujeme všem, kteří se dnes zúčastnili naší show! Děkujeme všem divákům za pozornost a brzy na viděnou!

Irina Tsurganová

Tato akce se konala v rámci letní zdravotní kampaně. V tomto období jsou všechny skupiny ve školce různého věku, což podporuje lepší socializaci, rozvoj komunikačních dovedností, učí starší děti pomáhat a podporovat mladší a děti si zase berou příklad od starších dětí a následují jim.

Dříve byly děti rozděleny do 4 týmů po 6 lidech (1 dítě z každé věkové skupiny).

Hudební kvíz "Hádej melodii."

Cíl: Podporovat u dětí kognitivní zájem o hudební aktivity. Rozvíjet komunikační a kreativní schopnosti. Vyvolat pozitivní emocionální odezvu.

Vybavení: Fonogramy dětských písniček, sada dětských hudebních nástrojů, bodovací karty pro porotu, židle pro každý tým.

Průběh akce:

Moderátor: Ahoj lidi! Vítám vás, chlapci a dívky, u našeho zábavného, ​​hudebního a zábavného kvízu „Hádej melodii“. Melodie je hudba a obklopuje nás všude. A pravděpodobně každý z vás má nějakou oblíbenou písničku nebo oblíbeného interpreta. Řekni mi, jaký druh hudby máš rád? (odpovědi dětí). Dnes vás zvu k účasti v kvízu, který se bude skládat z hudebních soutěží. Abychom to mohli udělat, rozdělili jsme se do týmů a nyní je třeba vymyslet název pro svůj tým.

(Děti vymyslí název týmu a představí své týmy)


Soutěž č. 1 "Hádej melodii."

(Děti musí určit názvy písní z hudební pasáže: doprovodná skladba; 3 písně pro každý tým)

1. V trávě seděla kobylka.

2. Je zábavné spolu chodit.

3. Opravdový přítel.

4. Přátelé (gr. Barbariki)

5. Dvě vtipné husy.

6. Bože, jaký člověk.

7. Z úsměvu.

8. Sledujte (m/f Fixiki)

9. Antoshka.

10. Co učí ve škole.

11. Tanec malých káčátek.

12. Chunga - changa.

Soutěž hodnotí porota

Soutěž č. 2 "Poznej píseň podle popisu."

(Děti musí píseň rozpoznat podle slovního popisu; 3 písně pro každý tým)

1. Písnička o tom, jak vrtulník přivezl narozeninový dárek. ("Píseň krokodýla Geny" (Nechte je běžet nemotorně)

2. Píseň o svátku, který se slaví se slzami v očích. ("Den vítězství")

3. Píseň o dvou drůbežích ptácích různých barev. ("Dvě veselé husy")

4. Píseň je o tom, jak je dobré chodit s přáteli a zpívat písničky. ("Je zábavné chodit spolu")

5. Píseň dívky, která nosila jasnou čelenku ("Píseň o Červené Karkulce")

6. Píseň o tom, co se stane, když vynásobíte jedno číslo druhým. ("2x2=4")

7. Píseň o dopravě, která se valí vstříc novým dobrodružstvím. ("Modrý kočár")

8. Píseň o obnošených zimních botách. ("plstěné boty")

9. Píseň po kreslených filmech, do které jdou všechny děti spát. ("Unavené hračky spí")

10. Píseň o dřevěném chlapci, který vyměnil ABC za lístek do divadla. ("Pinocchio")

11. Píseň o jehličnatém stromu, kterému je zima. ("Malý vánoční strom")

12. Píseň o zvířeti plovoucím na ledové kře. ("Song of the Baby Mammoth")

Soutěž hodnotí porota

Soutěž č. 3 "Hudební nástroje"

(Čí tým si zapamatuje více názvů hudebních nástrojů)

Dětem se zobrazí obrázky hudebních nástrojů, musí pojmenovat, které poznají.

Soutěž hodnotí porota

Taneční přestávka pro účastníky a diváky:

tanec na píseň „Bi-bi, bi-bi, bibika“ (učitel ukazuje pohyby)

Soutěž č. 4 "Co je to?"

Děti musí sestavit rozstříhaný obrázek hudebního nástroje. Kdo je rychlejší!

Soutěž hodnotí porota

Soutěž č. 5 "Tanec"

Každý tým dostane papír Whatman, na kterém tancuje na hudbu, po změně hudby se papír Whatman přeloží (3x) Vyhrává tým, kterému zbylo více tanečníků na papíře Whatman.

Soutěž hodnotí porota

Soutěž č. 6 "Hudební znalec"

1) Jak se jmenovala hrdinka pohádky, která, když šla poprvé na ples, okouzlila krále a prince svou nádhernou písní? O kom je tato píseň?

2) Pojmenujte svou oblíbenou hudbu. Nástroj Karabas-Barabas (trubka)

3) Která květina má hudební jméno? (Zvonek)

4) Jak se jmenuje ta nejlaskavější a hlavně zpívající kočka, která všechny vyzvala, aby žili v přátelství a harmonii? (Leopold)

5) Jaký druh nástroje lze vyrobit z plátku, když do něj uděláte díry? (Trubka)

6) Jak se nazývá povolání člověka, který se věnuje interpretaci písní? (Zpěvák)

7) Jak se jmenuje písnička, kterou zpívají před spaním? (Ukolébavka)

8) Profese člověka, který píše hudbu? (Hudební skladatel)

9) Jmenuj hlavní píseň naší země. (Hymnus)

10) Jakou písničku zazpívala koza, aby jí kůzlata otevřela? (Broukej písničku)

11) Vyjmenuj hudební nástroj, na který hraje krokodýl Geňa? (Harmonický)

12) Pojmenuj první notu. (Před)

Soutěž hodnotí porota

Přestávka na píseň.

Děti z přípravné skupiny hrají píseň „Mladý kůň“

Děti druhé mladší a střední skupiny hrají píseň „True Friend“


Soutěž č. 7 "Hudební kolotoč"

Účastníci běhají kolem židlí za hudby (je jich o 1 méně než dětí; na konci hudby děti zaujmou svá místa, kdo nestihl hru opustit atd. až do vítěze. v každém týmu a poté 1 dítě (vítězové v týmu) v obecném kruhu).




Soutěž hodnotí porota

Shrnutí.

Moderátor: Skončily naše hudební soutěže, kterých bylo přesně 7, tolik not. Aktivně jste se zapojili a získali následující body.

Vítězové obdrží ceny a diplomy.

Jsou také rozdány dárky pro útěchu a všechny týmy (1 ve skupině) obdrží CD s klasickou hudbou na památku soutěže.

Publikace k tématu:

Druhá mladší skupina (3-4 roky). Účel hry: Rozvinout u dětí schopnost uhodnout předmět na základě jeho popisu. Cíle hry: Vzdělávací:.

Didaktická hra "Hádej, kdo to je?"

Cíl: naučit děti rozlišovat a pojmenovávat kuře, kachnu, husu (pomocí hraček, obrázků) a procvičovat jasnou výslovnost onomatopoických slov.

Hudební kvíz „Hádej to“ Cíle: Pěstovat udržitelný zájem o hudbu, emocionální vnímavost k obsahu hudebních děl. Posílit znalosti o rozmanitosti.

Scénář mimoškolních aktivit pro školáky v 5.-6.-7.-8

Scénář herního programu „Hádej melodii“ pro školáky

Autor: Kuzikov Vladimir Arkadyevich, učitel dějepisu a společenských věd, učitel dalšího vzdělávání, vedoucí VIA "Stimul", MKUOSHI "Panaevskaya internátní škola středního (úplného) všeobecného vzdělání", Jamal-Něnec autonomní Okrug, okres Jamal, obec Panajevsk
Scénář programu je zaměřen na studenty 5.–8. ročníku. Materiál bude užitečný pedagogům a vedoucím hudebních kroužků.
Cíl: Zaujmout děti o hudbu, pomoci rozšířit jejich obzory a schopnost skupinové práce.
Formulář: hra
Pravidla hry
Ve hře je 5 lidí.
Hra se skládá ze 4 kol.
I kolo: účastníci poslouchají 4 kategorie hudby dle vlastního výběru, sčítají body.
Volbu melodie dostane hráč, který melodii uhodl, poprvé může volbu provést účastník, který na otázku odpověděl. Účastník s nejmenším počtem bodů je vyřazen.

2. kolo: účastníci poslouchají melodie dle vlastního výběru a ti účastníci s nejmenším počtem bodů hru opustí.

Třetí kolo: představuje dražení, které začíná účastníkem, který má více bodů. Melodii můžete začít hádat od 15 not. Pokud není melodie uhodnuta, bod je přidělen soupeři. V tomto kole se skóre zvýší na 3 body.

Nejprve zazní nápověda, poté hráči vyjednávají a poté zazní tolik tónů melodie, kolik se účastníci zastavili.
Super hra.

Průběh akce

Org moment. Pozdravy.
Představení písně „Oh, this music“ od členů VIA „Stimul“.
Moderátor 1. Dobrý den! Vítáme vás v našem pořadu „Hádej, co ladíme“.
Přednášející 2. Pro začátek navrhuji dokončit velmi obtížný úkol.

Kvalifikační kolo
Moderátor 2. Vážení, nyní vám dáme do pozornosti slova z písní, které jste slyšeli v kreslených filmech. Úkol je jednoduchý: musíte pojmenovat postavu a název karikatury, ve které je tato píseň zpívána.
1. „A stále více si všímám
Že jako by mě někdo vystřídal.
O mořích ani nesním -
Televize mi nahradila přírodu“ (Matroskina píseň z filmu „Prostokvashino“).
2. „Hnětení sněhu lžící,
přichází noc,
Proč nespíš, hlupáku?
Vaši sousedé spí -
Bílí medvědi,
Spi taky rychle, zlato." (Ukolébavka Ursa z filmu „Umka“)
3. „Jednou jsem byl divný
Bezejmenná hračka
Který v obchodě
Nikdo nepřijde. (Cheburashkova píseň z filmu „Cheburashka and the Crocodile Gena“).
4. - Řekni mi, Sněhurko,
Kde jsi byl?
Řekni mi, zlato,
Jak se máte?
- Běžel jsem za tebou,
otec mráz,
Hodně jsem toho vysypal
Hořké slzy. (Píseň o Sněhurce a Otci Frostovi z filmu „No, jen počkej!“).
5. "Na starém kusu železa nemůžete létat daleko,
Se starým kusem železa se daleko nedostaneš.
Je dobré sedět ve tmě
A přesunout železné věci,
Celý váš život se změní, jakmile se zvednete
Stejný PIN kód
Kolík!" (Smesharikovova píseň z filmu „Smeshariki“).
Možnosti zálohování
6. „Natáhněte měch, akordeon,
Eh, hrajte, bavte se!
Zpívej dítka, babičko Yozhko,
Zpívej, nemluv! (Píseň Baboka Ezheka z filmu „Létající loď“).
7. „Pokud je to dlouhé, dlouhé, dlouhé,
Pokud je to na cestě dlouhé,
Pokud je to na cestě dlouho
Dupej, jeď a utíkej,
Pak, možná, pak samozřejmě,
To je asi pravda, pravda,
Je to možné, je to možné, je to možné,
Můžete přijet do Afriky“ ​​(Píseň o červené karkulce, film „Červená karkulka“).

Účastníci, kteří správně odpoví na otázky, jsou pozváni na pódium.
Moderátor 1. Pozdravme hudební odborníky.
(prezentace účastníků)
Účastník číslo 1…
Účastník číslo 2...
Účastník číslo 3...
Účastník 4...
Účastník číslo 5...
Moderátor 2. Gratulujeme, stali jste se účastníky pořadu „Hádej melodii“. A porota vás bude soudit. Dovolte mi, abych vám představil přísnou, ale spravedlivou porotu, která bude hodnotit účastníky naší show.
(představení členů poroty)
Moderátor 1. Je čas začít naši show. Porota je připravena pracovat, účastníci jsou na místě, zbývá jen vysvětlit pravidla naší hry. Budeme mít 4 kola, po prvním kole vypadne účastník s nejmenším počtem bodů. Po druhém kole opouštějí pódium dva hráči s nejnižšími výsledky. Poté po třetím kole vypadne také jeden účastník a se zbývajícím hráčem se hraje superhra. S hudebním aranžmá nám pomohou vedoucí VIA Stimul. Pojďme je přivítat (členové VIA jdou na pódium, pak zaujmou jejich místa).

Moderátor 2. Takže začínáme. První prohlídka.
Moderátor 1. Před vámi je tabule se čtyřmi kategoriemi hudby, v každé kategorii jsou čtyři melodie. Melodie jsou označeny notami. Každá poznámka má svou vlastní cenu - od 5 do 30 bodů. Vyberete notu a melodie pak hraje beze slov. Účastníci jsou povinni si jako první zapamatovat, co je to melodie, zvednout své číslo a odpovědět. Pokud je odpověď správná, cena „poznámky“ se připíše na výsledkovou tabuli účastníka, který má právo vybrat si další kategorii. Pokud hráč udělá chybu, je „pokutován“ – vynechá jednu (dvě) melodie a je mimo hru. Melodie zní po dobu 20 sekund, v takovém případě zůstane „nota“ nepřehraná. Ne všechny kategorie a noty lze hrát v prvním kole. Po prvním kole je vyřazen účastník s nejmenším počtem bodů.
Přednášející 2. Právo pojmenovat a otevřít první tón má účastník č. 1 (účastník si vybere melodii, ta zní a ten, kdo jako první zvedne své číslo, uhodne. Pokud účastník uhodl správně, další tah bude být jeho).
(hra)
Moderátor 1. První kolo končí touto velkolepou melodií. Pojďme se podívat na výsledky. Slovo poroty.
Jak bylo řečeno, podle pravidel naší show nás opouští ten účastník, který získá nejméně bodů. Bohužel se musíme rozloučit s…….a říct „děkuji“.

Druhé kolo
Moderátor 2. Pokračujeme ve hře. A nyní je oznámen začátek druhého kola. Hráč má nejméně bodů……., takže tento účastník vybere kategorii. Podle podmínek druhého kola jsou ze hry vyřazeni 2 účastníci, kteří získali nejméně bodů.
(hra)
Přednášející 1. Slovo dostává porota (projev poroty, shrnující výsledky druhého kola).
Účastníci... a... jsou vyřazeni ze hry, za jejich výbornou hru děkujeme potleskem a hudebním číslem.
(číslo hudby od VIA „Stimul“)

Třetí kolo
Moderátor 2. Ve třetím kole s námi hrají... a.... Prohlídka bude probíhat formou aukcí. Budete mezi sebou smlouvat o právo pojmenovat melodii podle mého náznaku. Utkání dospěje ke třem bodům. Hru začíná hráč očíslovaný...s největším počtem bodů. Odpočítávání jde od 15 do 7 tónů, to znamená, že řeknete „Uhodnu tuto melodii z 15 tónů a druhý účastník vám buď dá právo melodii uhodnout, nebo řekne menší počet tónů, ze kterých bude hádat. melodie.
(hra)

Přednášející 1. Udělujeme slovo porotě. Třetí kolo skončilo, bohužel, pro jednoho z účastníků se ukázalo jako poslední. Loučíme se s...jsme rádi, že jste byli u hry a ukázali vysokou hudební úroveň. VIA Stimul vám blahopřeje.
(číslo hudby od VIA „Stimul“)
Super hra.
Moderátor 2. A teď super hra. Účastníkovi gratulujeme k postupu do finále. Musíte uhodnout 7 melodií za 3 minuty. Na signál poroty začínáme.
(hra)
Přednášející 1.
Dnes jsi dokázal, že jsi opravdový hudební fajnšmekr. Gratulujeme k vítězství v naší show. Tento bouřlivý potlesk je určen vám.
Nebo
Možná jste se nedostali do super hry, ale jste finalista a jste vítězem hry „Hádej melodii“. Jste právem považováni za hudebního fajnšmekra.

Moderátor 2. Zveme všechny účastníky hry na pódium. Děkuji za pozornost. Brzy se uvidíme!
(ocenění vítěze, předání cen a diplomů účastníkům)
Kategorie "Škola"
1. Co učí ve škole (slova Michaila Plyatskovského, hudba Vladimir Shainsky)
2. Tohle se už nikdy nestane (slova Michaila Plyatskovského, hudba Seraphima Tulikova)
3. Školní loď (slova Konstantina Ibrjajeva, hudba Georgy Struve)
4. Píseň prvňáčka (slova Igor Shaferan, hudba Eduard Hanok)

Kategorie "Média: kino a multi"
1. Dobrý brouk (film „Popelka“)
2. Píseň o medvědech (film „Vězeň z Kavkazu“)
3. Ostrov smůly (film „The Diamond Arm“)
4. Píseň Medvídka Pú (karikatura „Medvídek Pú a všichni všichni“)
5. Úsměv (kreslený „Malý mýval“)

Kategorie "Šťastný nový rok"
1. V lese se narodil vánoční stromeček
2. Malý vánoční stromeček je v zimě studený
3. Kdyby jen nebyla zima (karikatura „Prostokvashino“)
4. Vánoční strom (karikatura „Novoroční pohádka“).
Třetí kolo
úkoly:
1. Píseň o povolání, jehož představitelé se chtějí vyspat a vědí, jak udržet králova tajemství („Song of the Guard“ z kresleného filmu „The Bremen Town Musicians“).
2. Píseň o zástupci řádu hmyzu, který vypadá jako zelenina („Kobylka seděla v trávě“ z karikatury „Dobrodružství Dunna a jeho přátel“)
3. Píseň o znalostech získaných ve škole („Co učí ve škole“)
4. Píseň vozidla, které miluje pozorování přírody („Píseň motoru“ z kresleného filmu „Vlak z Romaškova“).
5. Píseň o dvou veselých zástupcích babiččina statku („Dvě veselé husy“)